KONSERWACJA

Nic nie jest wieczne. Rzeczy niszczą się i zużywają. To naturalny proces.

Dbajmy o nie i traktujmy z szacunkiem, by przedłużyć ich życie. 

 


Ważne, by nerek nie przeciążać i nosić w nich zbyt wiele. Może to powodować uszkodzenia materiałów i okuć. Rozchodzenie się, niedomykanie zamków. Dobierz więc rozmiar nerki dokładnie wg swoich potrzeb i noś w niej adekwatną do rozmiaru ilość rzeczy.  Unikaj narażania saszetki na ekstremalnie wysokie / niskie temperatury oraz wilgoć. Po zamoczeniu nerki (deszcz, śnieg) trzeba ją możliwie szybko wytrzeć delikatnie do sucha. Najlepiej użyć do tego celu miękkiego ręcznika bawełnianego lub niepylącego papierowego. Uwaga: barwniki używane do barwienia skór i tkanin mogą być wrażliwe na działanie alkoholu i innych silnych substancji. Należą do nich wszelkie środki dezynfekujące do rąk i powierzchni. Pod ich wpływem materiał może ulec odbarwieniu a nawet uszkodzeniu. Powstałe w ten sposób zmiany nie podlegają reklamacjom.  Staraj się więc nie dotykać torby świeżo zdezynfekowanymi, wilgotnymi dłońmi. Regularne dbanie o nerki przedłuży ich życie.


 

 

Jak dbać o nerki z tkaniny?

Nerki z większości tkanin można prać ręcznie, w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego środka piorącego. Lekko wygniatać. Płukać również lekko wygniatając. Nie wyżymać, nie wirować, jedynie wycisnąć wodę. Można osuszyć ją w bawełnianym ręczniku. Następnie dokładnie ponaciągać szwy, nadając torbie pierwotny kształt. Suszyć z dala od źródeł ciepła i słońca. Po wysuszeniu ponownie ponaciągać szwy. Uwaga: barwniki używane do barwienia skór i tkanin mogą być wrażliwe na działanie alkoholu i innych silnych substancji. Należą do nich wszelkie środki dezynfekujące do rąk i powierzchni. Pod ich wpływem materiał może ulec uszkodzeniu. Powstałe w ten sposób uszkodzenia nie podlegają reklamacjom. Starajmy się wiec nie dotykać torby świeżo zdezynfekowanymi, wilgotnymi dłońmi.


 

Jak dbać o nerki ze skóry?

Unikaj narażania saszetki ze skóry na wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć. Po zamoczeniu skórzanej nerki (deszcz, śnieg) trzeba ją możliwie szybko wytrzeć delikatnie do sucha. Najlepiej użyć do tego celu miękkiego ręcznika bawełnianego lub niepylącego papierowego. Od czasu do czasu, warto nerkę ze skóry wyszczotkować miękką szczoteczką włosianą oraz natłuścić kremem do skóry. Czarne nerki odzyskają kolor dzięki użyciu czarnego kremu do skór. Po każdym takim zabiegu należy dokładnie wypolerować torbę używając suchej, miękkiej szmatki bawełnianej. Warto też użyć impregnatu do skór, który będzie chronił jej kolor. Uwaga: barwniki używane do barwienia skór i tkanin mogą być wrażliwe na działanie alkoholu i innych silnych substancji. Należą do nich wszelkie środki dezynfekujące do rąk i powierzchni. Pod ich wpływem materiał może ulec uszkodzeniu. Powstałe w ten sposób uszkodzenia nie podlegają reklamacjom.  Starajmy się wiec nie dotykać torby świeżo zdezynfekowanymi, wilgotnymi dłońmi; regularnie natłuszczajmy skórę. To przedłuży jej życie.


 

Jak dbać o zamszowe nerki?

Należy unikać narażania nerki z zamszu na wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć. Po zamoczeniu nerki ze skóry zamszowej (deszcz, śnieg) delikatnie i dokładnie osuszyć ręcznikiem bawełnianym lub papierowym, nie trzeć. By zamszowa nerka dłużej zachowała piękny wygląd warto ją wyczesywać delikatnie szczotką włosianą,  plastikową lub gumową. Warto również stosować (dostępne w sklepach obuwniczych), impregnaty w sprayu, przeznaczone do zamszu, które ochronią skórę przed wilgocią, zabezpieczą i przywrócą kolor. Uwaga: barwniki używane do barwienia skór i tkanin mogą być wrażliwe na działanie alkoholu i innych silnych substancji. Należą do nich wszelkie środki dezynfekujące do rąk i powierzchni. Pod ich wpływem materiał może ulec uszkodzeniu. Powstałe w ten sposób uszkodzenia nie podlegają reklamacjom.  Starajmy się wiec nie dotykać torby świeżo zdezynfekowanymi, wilgotnymi dłońmi; To przedłuży jej życie.


 

Jak dbać o nerki z bawełny woskowanej?

Bawełna woskowana jest  tkaniną odporną na zamoczenie, impregnowaną naturalnymi woskami. Sposób impregnacji oraz użyte farby sprawiają, że jest to materiał przyjazny środowisku. Wymaga jednak szczególnego traktowania by zachował zarówno piękny wygląd jak i swoje właściwości. Gdy Twoja woskowana nerka bawełniana tego wymaga, należy ją uprać (najlepiej ręcznie, nie łącząc z innymi kolorami). Po praniu i wysuszeniu tkaninę trzeba ponownie nawoskować. Można zastosować gotowy impregnat woskowy w spraju lub wosk pszczeli. Używając tego ostatniego nerkę nasmarować równomierną, cienką warstwą preparatu, następnie wtopić go w tkaninę podgrzewając np. suszarką do włosów. Na zakończenie materiał delikatnie wyszczotkować włosianą szczotką. Dzięki temu torba odzyska nie tylko swoje cechy ale także kolor, który w naturalny sposób blaknie w trakcie użytkowania. Uwaga: barwniki używane do barwienia skór i tkanin mogą być wrażliwe na działanie alkoholu i innych silnych substancji. Należą do nich wszelkie środki dezynfekujące do rąk i powierzchni. Pod ich wpływem materiał może ulec uszkodzeniu. Powstałe w ten sposób uszkodzenia nie podlegają reklamacjom.  Starajmy się wiec nie dotykać torby świeżo zdezynfekowanymi, wilgotnymi dłońmi;. To przedłuży jej życie.

Materiał, który stosujemy od 2020 roku, to nowoczesna tkanina produkowana w jednej z najstarszych fabryk w Anglii. Metody opatentowane przez producenta sprawiają, że bawełnę tę można prać w temperaturze do 30°C bez utraty właściwości wodoodpornych i bez konieczności ponownego woskowania. Przy konserwacji polecamy postępowanie jak przy nerkach z tkaniny.


Dostępne usługi:

- skrócenie / przedłużenie paska - bezpłatnie
- wymiana zamka (zapytaj o cenę)
- wymiana karabinków (zapytaj o cenę)

Produkt prześlij do nas wraz z formularzem zwrotu. Szanujmy się nawzajem. Dlatego pamiętaj by odsyłany produkt był czysty i opróżniony ze zbędnych drobiazgów. Torbę najlepiej przewinąć na lewą stronę i wytrzepać; nerki z tkaniny należy uprać i dokładnie wysuszyć. Dzięki temu będziemy mogły wykonać dla Ciebie zamówioną usługę. 

 Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie na tej stronie, skontaktuj się z nami mailowo TUTAJ, postaramy się pomóc.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl